Vonios priežiūros patarimai

Vonios priežiūros patarimai

Paskelbta: rugpjūčio 15, 2019

Iškilus problemai, toli gražu ne visada būtina kviesti pagalbą. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums patiems savarankiškai išspręsti susidariusią keblią situaciją.

Kaip pašalinti užsikimšimą?

Kad šis nemalonus netikėtumas neužkluptų jūsų nepasiruošusių, namuose dera turėti du daykus: vantūzą (vožtuvą, arba kriauklės atkimšimo pompą) ir lyną vamzdžiams valyti.

  • Jei užsikimšo vamzdis, būtina išardyti sifoną. Pastatykite po sifonu tuščią kibirą. Jei kamščiui pašalinti naudojamos cheminės priemonės, prieš ardant sifoną būtina užsimauti gumines pirštines. Replėmis atlaisvinkite veržles, atsukite jas ir nuimkite sifoną. Pašalinkite iš sifono susikaupusius nešvarumus, šepečiu išvalykite vidinį jo paviršių. Jei sifonas surūdijęs, pakeiskite jį nauju. Įstatykite sifoną į ankstesnę vietą, užsukite veržles, būtinai suveržkite jas replėmis. Įjunkite vandenį ir patikrinkite, ar neprateka per sifoną. Jei iš po veržlės teka vanduo, pasukite ją replėmis dar ketvirtį apsisukimo.
  • Jei užsikimšo kanalizacija, jums taip pat teks išardyti sifoną. Nuimkite jo kilpą ir kiškite į vamzdį lyną tol, kol pajusite pasipriešinimą. Sukite lyną, kol kamštis išsivalys. Surinkite sifoną, 1-3 minutes pilkite į kriauklę karštą vandenį. Jei reikės, galite pasinaudoti vantūzu. Kanalizacija galutinai išsivalys.
  • Jei užsikimšo unitazas arba kriauklė, pasistenkite išvalyti vantūzu. Įpilkite į kriauklę tiek vandens, kad jis padengtų guminę kriaušės formos vantūzo dalį. Pumpuokite vandenį. Supilkite į kriauklę kibirą vandens. Jei jis nutekės, dar kelis kartus nupilkite vandenį. Jei bandymas išvalyti vantūzu kriauklę arba unitazą nepavyko, išvalykite ją lynu. Kiškite lyną į unitazo angą, o kai pajusite pasipriešinimą, pasukiokite lyną ir kiškite toliau tol, kol kamštis pasišalins.
  • Norėdami išvalyti nutekamąją angą, užkimškite nutekamąsias vonios, kriauklės angas, pripilkite vandens iki viršaus, o paskui vienu metu atkimškite visus kaiščius ir energingai prapumpuokite vantūzu nutekamąjį vamzdį.
  • Jei neturite vantūzo, naudokite tuščią pieno pakelį. Įstatykite jį nupjautu kampu į nutekamojo kriauklės vamzdžio angą ir kelis kartus paspauskite iš viršaus.
  • Vonios kambario vamzdžiams valyti tiks lanksti metalinė dušo žarna. Ji lengvai pralenda pro nutekamųjų vamzdžių išlinkimus ir pramuša užsikimšusius ruožus.
  • Įpilkite į nutekamojo vamzdžio angą sodos, paskui įpilkite ten pusę stiklinės acto. Po kelių minučių išplaukite vandeniu.

Jei Jums reikalingas greitas ir praktiškas vonios atnaujinimas Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste, susisiekite su mumis. Teikiame aukščiausios kokybės vonios atnaujinimo paslaugas už puikią kainą.