Vonios atnaujinimas ir priežiūra

Vonios atnaujinimas ir priežiūra

Paskelbta: lapkričio 5, 2018

Šaltajam metų sezonui įsibėgėjant, viena svarbiausių ir dažniausiai lankomų patalpų namuose tampa vonios kambarys. Idealu, jei vonia nauja, išpuoselėta ir kelia malonius pojūčius. Tačiau jei vonia sena, nešvari ir aprūdijusi, asociacijos su jaukiu vakaru karštoje vonioje išnyksta tarsi dūmas. Pateikiame keletą patarimų, kaip prižiūrėti ir atnaujinti vonią, kad šaltąjį sezoną joje praleisti būtų malonu ir gera.

Vonios atnaujinimas: geriausi būdai

Jei Jūsų vonios būklė labai bloga, vertėtų ją atnaujinti ekonomišku ir greitu būdu – pasitelkiant vonia vonioje technologiją. Vonios atnaujinimas ypač patartinas senųjų plieninių ar ketaus vonių savininkams. Tokias vonias sunku prižiūrėti, jos nepraktiškos ir greitai praranda estetinį vaizdą, jose tarpsta bakterijos. Naudojant vonia vonioje technologiją, į senąją vonią montuojama nauja, graži ir geriausiomis ypatybėmis pasižyminti akrilinė vonia. Naująją vonią nesudėtinga prižiūrėti, joje nesikaupia kenksmingi mikroorganizmai.  Toks vonios atnaujinimas kainos atžvilgiu yra vienas ekonomiškiausių pasirinkimų.

Akrilinės vonios priežiūrai reikėtų naudoti valymo priemones be abrazyvinių dalelių, kenkiančių vonios paviršiui. Priemonės, naudojamos akrilinės vonios priežiūrai, gali būti paprasčiausios: ūkinis muilas, skystos indų plovimo priemonės. Vonios plovimui nenaudokite šepečio – jis gali pakenkti akriliniam paviršiui. Vonią plaukite minkštu skudurėliu ar kempine.

Akrilinės vonios priežiūra labai paprasta. Nuplaukite vonią šiltu vandeniu. Išmuilinkite vonią, švelniai pavalykite kempine ar skudurėliu, tuomet vėl nuplaukite šiltu vandeniu. Tarp sienos ir vonios esantį silikoninį hermetiką nusausinkite.

Vonią patartina išsausinti kaskart išsimaudžius. Nusausinti derėtų ne tik pačią vonią, bet ir aptaškytas sienas ar baldus. Nenuvalyti vandens lašai palieka dėmes, todėl vonios kambarys praranda estetiką, atrodo netvarkingai. Sausinti galima paprastu skudurėliu arba specialiais sparčiai drėgmę šalinančiais valytuvais.

Vonioje prausdami gyvūnus, būtinai naudokite vonią saugiančias gumines dangas ar kilimėlius.

Įneškite į vonios kambarį stilingų akcentų, spalvų ir žaismės. Vonios atnaujinimui galite įsigyti naujas stilingas užuolaidas, originalų vonios kilimėlį ar gražių minimalistinių dekoracijų, patalpai suteikiančių daugiau jaukumo ir grožio.