Akrilinės vonios atnaujinimas

Akrilinės vonios atnaujinimas

Paskelbta: birželio 27, 2020

Akrilinės vonios – vienas populiariausių pasirinkimų. Ir ne veltui: tai lengvos, įvairiaformės, estetiškos vonios, pasižyminčios puikiomis izoliacinėmis savybėmis ir atsparios nešvarumams bei mikroorganizmų dauginimuisi. Tačiau netinkamai prižiūrimos akrilinės vonios – priešingai nei metalinės ar ketaus – greitai praranda šias savybes, trumpėja jų eksploatacinis laikas. Jos itin jautrios chemijai, lengvai deformuojasi, tad šveitimas, grandymas ir daugelis valymo priemonių gali smarkiai sugadinti vonios paviršių. Tad kaip tinkamai prižiūrėti ar atnaujinti akrilinę vonią?

Didelį dėmesį skirkite priemonėms, kurias naudojate voniai valyti. Daugelio vonios priežiūros priemonių sudėtyje yra cheminių medžiagų, galinčių neatitaisomai sugadinti akrilinį paviršių. Venkite chloro, acetono, šarmo ar rūgščių turinčių valiklių, nes jie gali gerokai pakenkti vonios paviršiui.

Vonios priežiūrai nenaudokite skalbimo miltelių, taip pat valiklių, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių – jos pažeidžia, subraižo akrilinį paviršių, tad vonia netenka savo estetinės išvaizdos, tampa nelygi.

Vonios paviršiui kenkia šiurkštūs šepečiai, taip pat įvairūs metaliniai daiktai, tokie kaip dubenys, kitos talpos, kuriose neretai užmerkiami ar skalaujami skalbiniai. Saugiau rinktis plastikines priemones.

Nemaudykite augintinių akrilinėje vonioje. Jei kito pasirinkimo nėra, vonią nuo subraižymo apsaugokite įkloję specialų neslystantį kilimėlį.

Pasirūpinkite tvarkinga santechnika. Iš čiaupo lašantis vanduo didina rūdžių, itin kenkiančių akrilui, atsiradimo tikimybę.

Vonios atnaujinimas ir priežiūra

Norėdami prailginti akrilinės vonios tarnavimo laiką ir džiaugtis puikia jos išvaizda, valykite vonią bent kartą per savaitę. Kuo dažniau ją valysite, tuo mažiau reikės šveisti – taip pat ir braižyti – paviršių.

Vonią prižiūrėkite tik saugiomis priemonėmis. Norėdami būti tikri dėl naudojamų valiklių saugumo, rinkitės tik gamintojų rekomenduojamas priemones.

Patartina vonią plauti natūraliomis priemonėmis. Vonios atnaujinimas galimas tokiomis naminėmis priemonėmis, kaip soda, citrina ar actas. Drėgnu skuduru nuplaukite vonios dulkes, tuomet ištrinkite vonios paviršių namų sąlygomis pasigamintu valymo tirpalu. Leiskite priemonei atlikti savo darbą. Po valandėlės kruopščiai nuplaukite vonią šiltu vandeniu.