Vonios restauravimas: spalvos ir tekstūros naudojimas

Vonios restauravimas: spalvos ir tekstūros naudojimas

Paskelbta: liepos 10, 2019

Vonios restauravimas ir remontas – sudėtingas ir ilgas darbas. Tačiau žinant keletą svarbių interjero kūrimo niuansų, šį darbą galite labai pasilengvinti. Spalva gali dramatiškai pakeisti vonios kambario išvaizdą ir jame patiriamus pojūčius, o tekstūra taip pat daro didelę įtaką interjerui.

Spalva turi tiesioginį poveikį mūsų jausmams. Žalia yra gamtos spalva. Ši spalva dažniausiai pasirenkama dėl jos atpalaiduojamųjų savybių. Kita vertus, raudona – labai galinga spalva, siejama su gyvybingumu. Raudona stimuliuoja širdį ir kraujotaką. Ji žadinanti, pritraukianti dėmesį ir karšta. Kavos reklamose dažniausiai naudojami būtent raudonos spalvos puodeliai. Tuomet mes tikime, jog kava tikrai yra karšta, stimuliuojanti ir skani.

Šiomis dienomis interjerai itin dažnai kuriami pilkšvi, kreminiai, rusvi. Šią interjero kryptį labai nulėmė ramus rytietiškas dizainas. Tai labai logiškas sprendimas gyvenant įtemptame, skubančiame, reikliame pasaulyje. Juk norisi ne tik gyvenamųjų namų, bet ir jaukios priebėgos nuo išorinio pasaulio. 

Populiarios ir neutralios spalvos. Dailūs ir skoningi tonai namams suteikia atsipalaidavimo ir komforto pojūtį. Tačiau net ir neutralių spalvų interjero sėkmei įtakos turi įvairių tekstūrų, raštų naudojimas, suteikiantis išvaizdumo, ypatingos estetikos. Tai būtina, nes lygūs paviršiai, glotnios rusvos grindys atrodo nepakankamai gyvybingai, nuobodžiai. 

Viena priežasčių, kodėl neutralios spalvos tokios populiarios, yra ta, kad daugelis žmonių nepasitiki savo sugebėjimu panaudoti spalvas kuriant interjerą. Spalva sukuria tokį stiprų įspūdį, kad, bijant pasirinkti netinkamas spalvas, namų dekoravimas gali tapti gąsdinančia užduotimi. Tačiau žinant pagrindines spalvinės gamos schemas, vonios restauravimas gali tapti ir didžiuliu malonumu.

Harmoningos schemos. Harmoningos spalvų schemos sukuriamos pasirenkant spalvas, kurios spalvų rate yra gretimai – pavyzdžiui, geltona, žalia ir mėlyna. Interjerai, sukurti naudojantis harmoninga spalvų schema, visada atrodys gražiai, nes šios spalvos tarpusavyje glaudžiai susijusios. Šioje harmoningoje schemoje gali būti naudojami gėlių raštai, geltoni, oranžiniai ir raudoni dryžiai, sukuriantys elegancijos, prabangos, svetingumo įspūdį.

Monochromatinės schemos. Vonios kambarys, dekoruotas įvairiais vienos spalvos tonais, vadinamas monochromatiniu. Naudojantis įvairiomis tekstūromis (medvilne, linu trauktomis dėžutėmis reikmenims susidėti ir pan.) ir tonų variacijomis, galima sėkmingai sukurti monochromatinę schemą, kambariui suteikiančią ramybės, jaukumo pojūtį.

Neutralios schemos. Neutralios spalvos – tai juoda, balta, pilka, rusva, pilkšvai rusva ir kreminė. Šios spalvos būtinos kiekvieno namų dekoratoriaus paletėje, nes jos sukuria raminamąjį elementą, svarbų bet kurioje schemoje. Nors ruda, pilkšva, kreminė niekada nepraranda populiarumo neutraliose schemose, svarbu nepamiršti pilkos. Tai pati neutraliausia spalva, nei pabrėžianti, nei slopinanti kitų aplink esančių spalvų. Kad schema nebūtų nuobodi, naudokite įvairius raštus ir tekstūras.

Šaltos schemos. Šaltų spalvų rate – mėlyna, violetinė, mėlynai violetinė, melsvai žalia ir žalia. Šaltos spalvos vizualiai praplečia erdvę, todėl toks sprendimas labai tinka mažesniems vonios kambariams. Šaltos spalvos vonioje suteikia visiškos ramybės pojūtį.

Šiltos schemos. Šiltos spalvos išsidėsčiusios aplink oranžinę. Tai raudona, raudonai oranžinė, oranžinė, geltonai oranžinė, geltona. Naudojant šiltas spalvas svarbu prisiminti, kad jos vizualiai artina. Siena, nudažyta sodria raudona spalva, atrodys esanti arčiau. Tai gerai tokiu atveju, jei vonios kambarys yra siauras ir ilgas.

Sužadinančios schemos. Sužadinančios spalvos skleidžia spalvinę energiją ir jas geriausia naudoti taupiai, nes jos labai stiprios ir gyvybingos. Pavyzdžiui, žaliųjų citrinų spalvos detalės suteikia interjerui patrauklaus gyvumo, tačiau tokiame kambaryje sunku praleisti daug laiko ir atsipalaiduoti. Sužadinančios spalvos yra gryniausi spalvų rato atspalviai.