Vonios atnaujinimas savo jėgomis

Vonios atnaujinimas savo jėgomis

Paskelbta: liepos 19, 2019

Tiems, kurie nusprendė remontuoti vonios kambarį savarankiškai, tačiau neturi daug meistravimo įgūdžių, pateikiame keletą paprastų ir aiškių patarimų, kaip palengvinti vonios kambario atnaujinimo darbus. Susikurkite vonią, kurioje norisi leisti laiką ir atsipalaiduoti. Savas darbas naujajam vonios kambariui pridės komforto ir jaukumo.

Kaip sutvarkyti atšokusias plyteles?

Dažniausiai vonios atnaujinimas ir prasideda nuo plytelių. Jei vonios kambaryje atšoko viena ar net kelios plytelės, o gal panorote pakeisti jas visas, jums reikės tokių įrankių ir medžiagų, kaip plytelių pjoviklis (rėžtukas) plytelėms pjauti (tinka ir stiklo pjoviklis), taip pat dantytas glaistuvas (tinka ir kastuvėlis), guminis plaktukas plytelėms išlyginti bei plytelių klijai, parduodami specialiose statybinių medžiagų parduotuvėse. 

Vonios kambariui naudokite mišinius, skirtus drėgnoms patalpoms. Yra specialių klijų išorės darbams. Jei klijuojate plyteles ant orgalito, DSP, gipso kartono arba dažyto paviršiaus, naudokite termoklijus, kurie akimirksniu fiksuoja plyteles. Sudūrimus užtepkite plytelių spalvos skiediniu.

Jei plytelė ne šiaip atšoko, o yra pažeista, ją galima pakeisti nauja, tik reikia atsargiai nuimti nuo sienos, kad nebūtų pažeistos gretimos plytelės. Pirmiausiai užsidėkite apsauginius akinius, kad apsaugotumėte akis nuo keraminių šukių. Sudaužykite nestipriais plaktuko smūgiais ir aštriu kirstuku vidurį ir pašalinkite šukes. Paskui pamatuokite naują plytelę.

Jei nauja plytelė netelpa į buvusios vietą, ją reikia pašlifuoti vienoje ar dviejose vietose. Senosios plytelės vieta nuvaloma iki 1-3 mm gylio, padaroma vietos klijams. Paviršių prieš tepant klijų ir cemento mišinį reikia sudrėkinti vandeniu. Klijai tepami ant blogosios plytelės pusės ir tos vietos, kur bus klijuojama plytelė. Paskui plytelę būtina prispausti prie sienos ir kryžmiškai užklijuoti lipniąją juostą, kol klijai išdžius.

Kaip suremontuoti keraminių plytelių grindis?

Apatinę plytelės pusę ir lizdą, kuriame ji buvo, reikia kruopščiai nuvalyti, pašalinti purvą, dulkes ir riebalų žymes, nepašalinant sukietėjusio cemento, ir patepti BF-2 arba BF-6 klijais. Jie sudaro padidinto elastingumo klijų sudūrimus ir naudojami tais atvejais, kai reikia didelio junginio drėgmės bei šilumos atsparumo. Kai klijai išdžiūsta, reikia vėl patepti abu paviršius ir įdėti plytelę į vietą parai, prispaudus svoriu. Plytelė daugiau neatšoks.

Kaip pakabinti veidrodį?

Atnaujinant vonią, dažnai kabinamas ir naujas veidrodis. Veidrodis su rėmais įprastai kabinamas kaip paveikslas. Bet pasitaiko veidrodžių be rėmų, kuriuos norite pakabinti vonioje. Ką daryti tokiu atveju?

Paimkite tris metalines kabes (jų galite įsigyti parduotuvėje), išdėstykite trikampiu (veidrodžio apačios viduryje ir veidrodžio šonų pirmuosiuose trečdaliuose) ir pernerkite per jas kaprono virvę. Dabar jums prireiks tik vienos vinies, kad pakabintumėte veidrodį.

Kaip pataisyti dušą?

Jei sugedęs dušo maišytuvas. Atsukite raktu rankenėlės nustatymo sraigtą ir nuimkite ją. Užtempkite reguliuojamąjį žiedą. Įstatykite rankenėlę ir patikrinkite, gal prateka. Jei taip, nusukite dangtelį replėmis ir išrinkite maišytuvą: išvalykite kalkes, nuimkite pastorintą poveržlę ir besisukantį rutulį, paskui atsuktuvu pasiekite vožtuvo balnus ir spyruokles. Patraukite viršutinį vamzdį, iš kurio teka vanduo, pasukus jį aplink ašį. Įdėkite naujas detales ir surinkite maišytuvą.

Galima labai paprastai pašalinti tekėjimą per čiaupą – perjunkite vandenį į dušą arba vonią. Atsukite maišytuvo kūgį ir padenkite jį plonu vaško arba muilo sluoksniu.

Jei sugedusi dušo žarna. Priežastis: žarna nesandariai priglunda prie dušo piltuvo ar prie maišytuvo korpuso ir praleidžia vandenį arba susidėvėjo. Dažniausiai dušo žarna nusitrina ten, kur jos mova susijungia su maišytuvo korpusu.

Pakeiskite žarną: atsukite veržlę ir patraukite ją atgal, išimkite tarpinę, atsuktuvu pakelkite įmovą ir pasiekite žarną. Atsukite vielą, atlaisvinkite įmovą ir perstatykite ją į išsišovusią vamzdelio dalį. Paskui surinkite žarną. Norėdami pakeisti guminį lanksčios žarnos vamzdelį, atjunkite ją nuo maišytuvo, nuimkite nuo vieno galo guminio vamzdelio plastikinę įvorę ir ištraukite vamzdelį iš metalinės movos. Įstatykite į movą naują vamzdelį, užtvirtinkite galuose plastikines įvores ir įstatykite žarną į vietą.

Jei užsikimšo dušo piltuvo skylutės. Skylutes galima išvalyti yla arba stora adata. Paskui reikia išplauti piltuvą vandeniu, nukreipiant į jo gerąją pusę.