Vonios atnaujinimas: nuo plytelių iki baldų

Vonios atnaujinimas: nuo plytelių iki baldų

Paskelbta: gegužės 13, 2019

Pasiruošimas vonios atnaujinimui ir vonios atnaujinimas – sudėtingas, žinių ir specialaus domėjimosi reikalaujantis procesas, todėl pirmiausiai patartina susirasti kuo daugiau informacijos apie vonios atnaujinimo būdus, restauravimą, remonto paslaugų, taip pat vonios baldų, plytelių bei santechnikos kainas. Pateikiame keletą patarimų, į ką atkreipti dėmesį, rengiantis vonios atnaujinimo darbams.

Plytelės. Plytelės yra natūrali apdailos medžiaga, nes yra pagamintos iš molio arba smėlio. Jos lengvai valomos, prižiūrimos, higieniškos. Plytelės negreitai dėvisi, neblunka, tarnauja dešimtimis metų. Gamintojų siūlomas plyteles galima suskirstyti į keturias pagrindines grupes:

  • keraminės – minkštos struktūros plytelės, skirtos sienoms iškloti,
  • akmens masės – atsparios smūgiams ir dėvėjimuisi, neslidžios ir patvarios plytelės,
  • akmens (granito) – elegancijos įspūdį sukuriančios, ilgaamžiškos plytelės,
  • terakotos – neglazūruoto molio plytelės, kurias išklojus būtina impregnuoti, jos įtrinamos vašku.

Planuojant plytelių klojimo darbus, reikėtų žinoti, ant kokio pagrindo jos bus klojamos – pagal tai pasirenkami plytelių klijai.

Plyteles lengva derinti su kitomis medžiagomis: mediena, dažytu paviršiumi. Anksčiau plytelėmis būdavo išklojama visa patalpa nuo grindų iki lubų, bet šiandien jos dažniausiai klojamos tik atskiruose plotuose, tokiuose kaip kriauklė, vonia ar dušas. Norint išskirtinio dizaino, vieną sieną galima nudažyti, apklijuoti drėgmei atspariais tapetais arba apkalti medinėmis lentelėmis. Kad vonios kambario patalpa prasiplėstų, reikia pasirinkti didelio formato šviesias plyteles tiek grindims, tiek sienoms. Kadangi parduotuvėse plytelių kainos smarkiai varijuoja, pigesnes plyteles reikėtų derinti su brangesnėmis – pastarosios klojamos kaip pagrindinis vonios kambario akcentas. Plytelių kaina priklauso nuo kelių veiksnių – medžiagos, pagaminimo datos, kokybės ir kt.

Vonios grindys. Jei plytelės grindims neatrodo originalus pasirinkimas, galima kloti medines iš lentų (prieš tai medieną apdorojus specialiais dažais ir laku). Šildomos grindys suteikia vonios kambariui jaukumo, tačiau dar papildomai reikėtų įrengti kokį nors šildymo elementą, antraip išėjus iš šilto dušo patalpa atrodys vėsi.

Lengviausia rūpintis keraminėmis ir akmens masės plytelėmis – jos lengvai nusiplauna, nereikalauja didelės priežiūros, yra atsparios dūlėjimui. Akmens masės plytelės – itin tinkamos vonios kambariui, nes yra neslidžios. Atspariausios ir patvariausios yra akmens masės ir akmens (granito) vonios grindų plytelės – jos puikiai tarnauja net kelis dešimtmečius.

Vonios aksesuarai. Vonios kambaryje būtinai reikia gerai apšviesto veidrodžio. Dideli veidrodžiai vizualiai padidina patalpą. Veidrodį galima klijuoti tiesiai ant sienos drėgmei atspariais statybiniais klijais arba prisukant varžtais. Verta prisiminti, kad veidrodis yra labai trapus, todėl tvirtinant prie nelygios sienos, jis gali sudužti nuo menkiausio stuktelėjimo.

Vonios baldai. Kad vonios kambarys būtų tvarkingas, reikėtų įsigyti kelias uždaras spinteles šampūnui, skalbimo priemonėms, sausiems rankšluosčiams ir t.t. Jei šis kambarys tuo pačiu metu bus ir kaip atsipalaidavimo, poilsio patalpa, galima pamąstyti ir apie besikeičiančio intensyvumo apšvietimą arba lentynėlę žvakėms.

Renkantis vonią, dėmesį reikėtų kreipti į kainą. Geros ir ilgaamžiškos vonios kaina įprastai yra didesnė, tačiau tokia kokybiška vonia tarnauja net kelis dešimtmečius. Esant ribotam biudžetui, puikus sprendimas yra atnaujinti vonią vonia vonioje technologija – paprasčiausiai montuojant naują, puikių savybių įdėklą į senąją vonią. Taip išgaunamas visiškai naujos vonios efektas, taupant laiką ir pinigus. Toks vonios restauravimas kaina prilygsta pigiausios vonios įsigijimui, tačiau rezultatas, naudojant vonia vonioje technologiją, yra kur kas geresnis: aukščiausia kokybė, patvarumas ir elegantiška estetika.