Vonia – puikiai sveikatai

Vonia – puikiai sveikatai

Paskelbta: vasario 20, 2019

Kiekvieno augalo šaknyse, stiebuose, lapuose, sėklose ir žieduose slypi unikalus kvapių medžiagų, vadinamų eteriniais aliejais, derinys. Tam tikrų augalų eteriniai aliejai naudojami kvapų terapijoje. Jie teikia harmonijos, atkuria kūno, sielos ir proto pusiausvyrą. Manoma, kad kvapai veikia hormonų gaminimąsi ir kitus cheminius procesus. Geriausi rezultatai pasiekiami įkvepiant arba kūnui absorbuojant aliejų, o tai paprasčiausia padaryti vandenyje, į kurį jo įlašinta. Tad vonia ir eteriniai aliejai – ne tik puikiausia relaksacija, bet ir sveikatos, geros savijautos šaltinis.

Prieš naudodami eterinį aliejų voniai, išmaišykite jį tam tikroje terpėje, kuri dar vadinama nešėju. Voniai skirtus eterinius aliejus išmaišykite bekvapiame baltame losjone ar vonios putose, paskui mišinį supilkite į vandenį. Eterinius aliejus ir nešėjus sumaišykite nurodytais santykiais:

  • standartinis mišinys voniai: 30 lašų eterinio aliejaus išmaišoma 20 arbatinių šaukštelių nešėjo;
  • mišinys voniai, skirtas jaunam, senam ar ligotam žmogui: 16 lašų eterinio aliejaus išmaišoma 20 arbatinių šaukštelių nešėjo;
  • mišinys voniai, skirtas jaunesniems kaip dvejų metų mažyliams: 8 lašai eterinio aliejaus išmaišoma 20 arbatinių šaukštelių nešėjo.

 Kokie būna eteriniai aliejai ir kaip jie veikia?

  • Eukaliptas – padeda įveikti peršalimą, gerina kraujotaką, švelnina sausą kosulį, gydo odos infekcijas (votis, spuogus ir t.t.), mažina patinimus ir raumenų skausmus, skaidrina protą.
  • Snaputis – tonizuoja, valo odą, gydo gerklės ir burnos ertmės infekcijas, gerina kepenų veiklą, valo virškinimo sistemą ir visą kūną, šalina skysčių perteklių, padeda įveikti nervinę įtampą.
  • Levanda – spartina odos ląstelių atsinaujinimą, mažina baimę, stresą, slopina pykinimą.
  • Pipirmėtė – kelia nuotaiką, mažina kosulį, gydo gerklės infekcijas, slopina žarnyno spazmus, gerina protinę veiklą.
  • Arbatmedis – antiseptikas, gydantis bakterines infekcijas, ypač odos. Naudojamas pjautinėms ir paviršinėms žaizdoms plauti.

Esant odos problemoms, tokioms kaip sausėjimas, dažnas niežulys, patariama į vandenį lašinti ramunėlių eterinį aliejų: į šiltą (ne karštą) vandenį įlašinkite 10 lašų ramunėlių eterinio aliejaus ir pagulėkite vonioje 10 minučių.

Raumenų skausmą sumažinsite į vandenį įlašinę 15 lašų atpalaiduojančio levandų eterinio aliejaus arba raumenis šildančio imbierų eterinio aliejaus bei įbėrę pusę puodelio Negyvosios jūros druskos.

Mėgaukitės vonios teikiamais malonumais – poilsiu, šiluma (beje, daugiau apie vonia vonioje šilumines savybes ir vonios atnaujinimą skaitykite mūsų svetainėje), kvapais ir teikiama sveikata. Raskite laiko gydomajai voniai ir atgaukite jėgas!