Gydomoji vonios galia

Gydomoji vonios galia

Paskelbta: gegužės 2, 2019

Ne tik šiandien, bet jau nuo seno vonia naudojama įvairiems – smulkiems ir vidutinio stiprumo – negalavimams gydyti – ar tai būtų inkstų akmenligė, ar sausgyslių patempimas. Dabar rimtų ligų gydymui naudojamos kur kas geresnės priemonės, tačiau didelė gausybė ne itin rimtų negalavimų, tokių kaip odos niežulys, raumenų skausmas, sąnarių gėlimas, nemiga bei stresas, vis dar gydomi ta pačia priemone –  atpalaiduojamosiomis voniomis.

Kad būtumėte visiškai atsipalaidavę, visų pirmą įsitikinkite puikia savo vonios būkle ir sukurkite jaukią vonios aplinką. Vonios atnaujinimas malonią atmosferą kuriančiomis žvakėmis ir gydomąjį poveikį turinčiais kvapais – puikus sprendimas tiek jaukiam laisvalaikio praleidimui, tiek negalavimų gydymui.

Jei patempėte sausgysles, greitą palengvėjimą suteikia karčiosios druskos vonia. Druskos ištraukia iš organizmo skysčius, todėl sumažėja audinių pabrinkimas. Į šiltą vonią reikėtų įberti du puodelius karčiosios druskos ir atsipalaidavus pagulėti. Druskos ištraukia ir pieno rūgštį, kurios sankaupa kelia raumenų skausmus. Stipriau pasimankštinus, į karštą vonią reikėtų suberti vieną arba du puodelius karčiosios druskos bei maloniai atsipalaiduoti.

Puikus būdas sustiprinti gydomąjį vonios poveikį yra įpilti eterinio aliejaus. Kiekvienas eterinis aliejus pasižymi savitomis gydomosiomis savybėmis. Po ilgos sunkios dienos puikiai tinka vonia su keletu lašų pušų eterinio aliejaus. Eukaliptų aliejus pagyvina ir mažina nosies užgulimą. Snapučių aliejus mažina nerimą, levandos padeda įveikti depresiją. Taip pat naudingi ir eterinių aliejų mišiniai.

Esant polinkiui į alergiją, prieš naudojant eterinį aliejų, vertėtų pasitikrinti reakciją į jį. Tai padaryti galima užsilašinus truputį atskiesto aliejaus ant priekinės rankos dalies. Jei per 12 valandų reakcija nepasireiškia, vadinasi, alergijos šiam eteriniam aliejui nėra.

Vonia artritui gydyti. Keturi lašai kadagių aliejaus ir po du lašus levandų, kiparisų ir rozmarinų aliejų + pusė puodelio karčiosios druskos. Galimas ir paprastesnis vonios variantas: trys lašai levandų aliejaus ir trys lašai kiparisų aliejaus.

Raminamoji, migdomoji vonia. Du-keturi valgomieji šaukštai jūros druskos, keturi lašai levandų aliejaus, trys lašai mairūnų aliejaus ir trys lašai citrinų aliejaus. Užmigti padeda ir liepžiedžių, ramunėlių žiedų, bosvelijų ir rožių žiedų ekstraktai.

Įtampą mažinanti vonia. Trys lašai kanangų aliejaus, penki lašai levandų aliejaus, du lašai bergamočių aliejaus ir pusė puodelio karčiosios druskos.