Akrilinės vonios plovimas

Akrilinės vonios plovimas

Paskelbta: lapkričio 12, 2018

Keičiant vonią, akrilinė vonia tampa vis dažnesniu pasirinkimu. Tai lemia paties akrilo savybės. Akrilas pasižymi lankstumu ir lengvu formavimu, todėl pasiūloje – įvairiausių formų akrilinės vonios. Viena geriausių akrilo savybių – geras šilumos išsaugojimas ir paprasta priežiūra. Akrilinė vonia lėčiau vėsta, jos nereikia pildyti karštu vandeniu, todėl ji praktiška ir ekonomiška. Tam, kad akrilinė vonia kuo ilgiau išlaikytų puikią būklę ir tarnautų kelias dešimtis metų, svarbu ja tinkamai rūpintis, tačiau priemonės gali būti pačios paprasčiausios.

Akrilinę vonią reikėtų plauti natūraliomis, namų buityje naudojamomis priemonėmis, tokiomis kaip soda, citrina, indų plovimo skystis ar ūkinis muilas. Taip pat galima įsigyti specialių priemonių, skirtų būtent akrilinių vonių plovimui ir priežiūrai.

Vienas veiksmingiausių vonios plovimo būdų – naudojant sodą. Sušlapinkite vonią ir jos kraštus. Drėgną paviršių padenkite soda. Leiskite sodai atlikti savo užduotį – palikite vandens ir sodos mišinį pusvalandžiui. Grįžę nušveiskite vonią ir praskalaukite šiltu vandeniu.

Jei Jūsų vonia labai nešvari, galima išmėginti jokių specialių priemonių nereikalaujantį vonios plovimo būdą. Prileiskite pilną vonią karšto vandens. Į vandenį įpilkite dvi pilnas stiklines acto. Vandeniui atvėsus ir nešvarumams „atšokus“, iššveiskite vonią, ir ši atrodys kaip nauja.

Jei Jūsų vonioje vis tiek liko dėmių, išmėginkite dar vieną namuose turimą priemonę – citriną, ir pamirškite idėją apie vonios restauravimą. Perpjaukite citriną per pusę ir vidine dalimi patrinkite dėmes. Vėliau dėmes praskalaukite šiltu vandeniu ir nuvalykite minkštu sausu skudurėliu. 

Akrilinės vonios plovimui naudokite minkštą kempinėlę arba švelnų skudurėlį, venkite aštrių šepečių. Svarbu atsiminti ir tai, kad akrilinių vonių priežiūrai netinka priemonės, kurių sudėtyje yra abrazyvinių medžiagų, t.y. kietų, vonios paviršiui galinčių pakenkti ir jį subraižyti medžiagų, tokių kaip smėlis, stiklo milteliai ir pan.