Vonia – malonumas ir nauda

Vonia – malonumas ir nauda

Paskelbta: sausio 7, 2019

Vienas geriausių patyrimų – suvokti, jog tai, kas malonu, gali būti ir labai naudinga. Pavyzdžiui, jodinėti arkliu, išgerti taurę vyno ir pan. Lygiai ta pati situacija, tik dar kasdieniškesnė ir mums artimesnė, yra poilsis karštoje vonioje. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime tai, kokią naudą teikia maudynės vonioje ir kuo jos pranašesnės už maudynes duše.

  • Karšta vonia padeda greitai užmigti. Priešmieginis pagulėjimas vonioje nuteikia raminančiai, leidžia atsipalaiduoti ir netrukus greitai ir be vargo užmigti. Karšta vonia padeda ne tik greitai užmigti, bet ir ramiai, kietai miegoti visą naktį. Dėl šios priežasties vakarinė vonia itin aktuali senyvo amžiaus žmonėms ir kūdikius auginančioms šeimoms.
  • Pakelia nuotaiką. Gulėjimas vonioje – priešingai nei stovėjimas duše – leidžia visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis ramybės momentu. Jums nereikia laikyti dušo galvutės, valdyti srovės – tiesiog panyrate ir ilsitės. Kas gali labiau pakelti nuotaiką nei geras poilsis?
  • Mažina raumenų skausmą. Karšta vonia pasižymi maudimą, skausmą malšinančiomis savybėmis. Karštame vandenyje raumenys atsipalaiduoja, o kraujotakos darbas paspartėja, todėl savijauta tampa geresnė. Dar didesnę naudą galima pasiekti į vonią įbėrus žiupsnelį jūros druskos.
  • Vonia padeda peršalus. Kai krečia nemalonus drebulys, užsikemša (ar bėga) nosis, tačiau temperatūros nėra, patariama prisileisti vonią labai šilto vandens. Nauda bus didesnė, jei į vandenį įlašinsite kelis lašiukus eukalipto eterinio aliejaus. Garai ir eterinis aliejus pasitarnaus mažinant nosies užgulimą, leis truputį atsipalaiduoti, pagerins kraujotaką ir padės imunitetui kovoti su puolančiais virusais.
  • Vonia tinka vaikams. Šeimoms, turinčioms vaikų, šilta vakarinė vonia – savaime suprantamas kasdienis ritualas. Vonia ne tik užtikrina tinkamą higienos normų laikymąsi, bet ir maloniai nuteikia, virsdama puikia žaidimų vieta su vandens žaislais.

Jei Jūsų namuose vonia pasenusi ir nemaloni, mūsų siūlomas vonios restauravimas – kaip tik Jums. Už puikią kainą vos per porą valandų atnaujinsime Jūsų vonią ir suteiksime Jums galimybę iš naujo mėgautis vonios teikiamais malonumais.